Załóż bloga Zaloguj sięMenu:

Linki

Kategoria główna

Jak stworzyć modny salon w bloku?

wbloku | 22.01.2018 14:41

alt

Jeśli zamiast wymarzonego wielkiego domu dysponujemy skromnym wymiarowo mieszkaniem w bloku wielorodzinnym, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie uda się nam zrealizować wszystkich naszych aranżacyjnych marzeń. Czy jednak oznacza to, że nie mamy większych szans na modny salon w bloku? Oczywiście, że nie!

Po pierwsze – dobry projekt

Podobnie, jak ma to miejsce przy aranżowaniu każdego innego pomieszczenia, również wówczas, gdy w grę wchodzi modny salon w bloku, kluczem do sukcesu wydaje się dobry projekt. Nie oznacza to jednak, że musimy korzystać z pomocy specjalisty. Dziś bez trudu znajdziemy proste programy komputerowe pomagające w projektowaniu wnętrz, do przygotowania się do urządzania salonu z powodzeniem wystarczy jednak kartka papieru, linijka i ołówek.

Atutem projektu jest możliwość zwizualizowania sobie naszych pomysłów. Już na tym etapie często możemy się przekonać o tym, że rozwiązanie, które forsujemy, nie jest przesadnie funkcjonalne. Dobry projekt pozwala nam również na dostrzeżenie zakamarków salonu, które można twórczo wykorzystać, a przede wszystkim – na przemyślane zakupy.

Po drugie – odpowiedni styl

Nikt nie narzuca nam już dziś konkretnego stylu, w jakim powinien być utrzymany modny salon w bloku, nie oznacza to jednak, że powinniśmy ignorować informacje na ten temat. Warto zatem zainteresować się salonami utrzymanymi w zróżnicowanej tonacji. Nawet, jeśli nie skłoni nas to do wcielenia w życie założeń stylu awangardowego lub retro, podpowie nam szereg rozwiązań i trików, które będziemy mogli z powodzeniem wcielić w życie.

Po trzecie – kolorystyka

Pamiętajmy, że kolory ścian, mebli i elementów dekoracyjnych mają duże znaczenie. Pobudzają do aktywności, relaksują lub zachęcają do snu, jeśli więc chcemy, aby nasz salon spełniał wiązane z nim nadzieje, powinniśmy dążyć do świadomego posługiwania się nimi. Warto zatem przeanalizować ich różne zestawienia i zapoznać się z ich mową. W innym wypadku może się okazać, że dość szybko będziemy przemalowywać ściany.

Więcej porad: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/jak-urzadzic-salon-w-bloku

 

Poprzedni »

Komentarze

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
 authimage
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.